• Światowy Dzień Depresji

• 📌Dnia 23 lutego odbył się w naszej szkole apel dotyczący Światowego Dnia Depresji. Depresja może dotknąć każdego i w każdym wieku, nieleczona może mieć poważne konsekwencje. Dlatego nie bądźmy obojętni na los innych ludzi. Nie wstydźmy się i nie bójmy prosić o pomoc...❤️

• Szkolenie

• 📌Drodzy Rodzice, zapraszamy na szkolenie!

Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim, które odbędzie się w formule on-line w dniu 8 marca 2024 r. w godzinach 10.00 -12.45

💻Link do logowania (zapisu) na szkolenie on-line (aktywny do 1 marca 2024 r.):

🎥Link do transmisji (dla osób zarejestrowanych na szkolenie)

będzie aktywny w dniu konferencji, tj. 8 marca 2024 r.:

Powyższy link będzie aktywny do 14 marca 2024 r. do godziny 24.00, tak aby umożliwić zarejestrowanym osobom odtworzenie szkolenia w późniejszym terminie.

• Choinka Szkolna

• 📌W sobotę 10 lutego w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Pani Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do zapoznania się ze słowno-muzycznym widowiskiem pt.: „Mały Książę”. Uczniowie świetnie poradzili sobie z rolami, które otrzymali. Następnie po przedstawieniu wystąpiła grupa taneczna ze swoim układem. Później przyszedł czas na zabawę taneczną, którą poprowadziła pani DJ. W połowie imprezy zjawił się najbardziej wyczekany przez dzieci gość- Święty Mikołaj. Mikołaj przywitał się ze wszystkimi i rozpoczął wręczanie wszystkim grzecznym dzieciom słodkie prezenty. Gdy gość specjalny obdarował wszystkich upominkami, pożegnał się i udał się w dalszą podróż, a pani DJ umilała nam dalej sobotnie popołudnie. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz zapraszamy na wspólne tańce za rok.💃🕺🎤🎶🎈😊🎄

cz. 1

• 18 Urodziny Krzysztofa Bartosiaka

• 📌18 urodziny Krzysztofa Bartosiaka🎈🎶🎂💃🕺🎤🎁🪩

06.02.2024 to dzień szczególny w historii naszej szkolnej społeczności. Odbyła się wówczas wyjątkowa uroczystość, podczas której świętowaliśmy 18 urodziny ucznia Krzysztofa Bartosiaka. Jubilat spędził w naszej szkole najpiękniejsze chwile dzieciństwa i z nami wkroczył w dorosłość. Taka okazja, takie emocje, chwile ekscytacji, szczęścia, wzruszenia, nie zdarzają się codziennie. W kronice naszej szkoły i naszej trwałej pamięci dzień ten zapisze się, jako niepowtarzalny.

Obecność najukochańszej Mamy Krzysztofa, Teresy Bartosiak, życzenia i pozdrowienia znamienitych gości: księdza proboszcza Grzegorza Jendrzejewskiego, wójta gminy Zygmunta Wojnarowskiego, prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Orszymowo i Okolic Rajmunda Niemirowskiego, okolicznościowe słowa Pani Dyrektor Zuzanny Niemirowskiej, następnie wypowiedź wieloletniej nauczycielki i terapeutki jubilata – Marleny Irzyk. Poza tym imponująca dekoracja, wspaniałe prezenty, finezyjnie zapakowane pudełka pełne niespodzianek, smakowite przekąski, ciasta, słodycze, owoce i piękny tort, dopełnione gromkim „Sto lat”, gościną przy stole i dyskoteką uczniów. Cudowna sceneria i atmosfera, pyszny i przyjemny przebieg uroczystości - wszystko zaaranżowane przez wychowawczynię Krzysztofa – Agnieszkę Kotuniak. To bardzo ważny rdzeń wydarzenia. Jeszcze ważniejsze są intencje i serca zebranych, które nadały klimat i ton spotkaniu.

Krzysztof był naszą gwiazdą, to on był najważniejszy, promienny uśmiech na jego twarzy, łzy szczęścia jego mamy, podniosłość chwili, zaangażowanie kolegów i koleżanek, rady pedagogicznej, przepyszny poczęstunek, zaowocują na pewno trwale miłym wspomnieniem.

To niesamowite, ile radości może dać takie spotkanie. Bycie w centrum wszelkiej uwagi, ciepłe słowa i podarunki, spełnienie życzeń, świętowanie w wyjątkowej szkole, która od lat słynie z domowej, serdecznej atmosfery, magia chwili w bezpiecznym i przyjaznym środowisku, są fundamentem poczucia ważności i bycia jego częścią. To najwyższy stopień integracji szeroko pojętej.

Wykluczaniu, stygmatyzowaniu, wartościowaniu człowieka przez pryzmat zasobów intelektualnych czy status życiowy rodziny mówimy stanowcze nie. To idea, która nam przyświeca i przyświecać będzie, do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.

Życzymy Krzysztofowi zdrowia, uśmiechu, przyjaznych, pomocnych i rozumiejących ludzi wokół, szczęścia i spełnienia! Żeby znalazł bezpieczny port w żegludze życia!

❤️❤️❤️

Krzysztof z całego serca dziękuje:

Mamie, za życie, pielęgnowanie, opiekę i wychowanie

Pani Dyrektor Zuzannie i Pani Marlenie za wsparcie, ochronę, wszelką pomoc

Pani Agnieszce za opiekuńcze skrzydła i poprowadzenie przez trudne ścieżki edukacji w obliczu specjalnych potrzeb

Radzie pedagogicznej za uwagę, wspólny czas, ciepło, zrozumienie, wiedzę

Koleżankom i Kolegom za tolerancję i szacunek, za prawdziwą integrację, za wspólne świętowanie i podarki

Gościom specjalnym za obecność i krzepiące słowo

Pani Annie Kurpiewskiej za wspaniały i przepyszny tort

Wszystkim, którzy wspólnie z nim świętowali to uroczyste, urodzinowe przejście😊

Kl. V

Kl. II